Takma Kirpikler Hakkında İpuçları

Takma Kirpikler Hakkında İpuçları

100 yıldan fazla süredir özellikle film sektöründe kullanılmakta olan takma kirpikler artık günlük hayatta da oldukça sık kullanılmakta.

Genelde sentetik ip, vizon tüyü ya da ipekten yapılsa da takma kirpikler için kullanılan daha birçok materyal bulunmakta. Seçiminiz hangisinden yana olursa olsun gözünüzde hassasiyet yaratmamasına dikkat etmelisiniz. Özellikle ilk defa kullanacaksanız evde pratik yapmanızı ve göz şeklinize uygun olup olmadığı kadar gözünüzü rahatsız edip etmediğini de test etmenizi öneririz.

Eğer çok ince, kısa ve cansız kirpiklere sahipseniz tam kirpik kullanmak oldukça sahte bir görüntü yaratacağından kendi kirpiklerinizle bütünleşecek daha doğal kirpiklere yönelmelisiniz. Kirpikleri dış kısımlarından keserek göz şeklinize uygun hale getirebilir veya sadece dış köşelere takmak için kısaltabilirsiniz. Bunlarla uğraşmak istemiyorsanız tekli kirpik kullanabilirsiniz. Bu biraz zaman alıcı bir yöntem olsa da daha doğal bir görüntü yakalamanızı sağlayacaktır.

Takma kirpiklerinizi taktıktan sonra üzerinden eyeliner ile geçmeniz yapıştırıcıyı gizleyerek daha kusursuz görünmesini sağlayacaktır. Eğer kendi kirpiklerinizle uyuşmayan bir kirpik kullanacaksanız önce maskara uygulayıp kirpiklerinizi takmalı ve ardından tekrar maskara kullanmalısınız. Bu şekilde kendi kirpikleriniz ve takma kirpikler birbirine karışacak ve oldukça dolgun görünecektir.

Takma Kirpik bakımı çok önemli

Takma kirpiklerinizi birden fazla kez kullanmak istiyorsanız çıkarırken nazik davranmalı ve ılık suda yapıştırıcının çözünmesini sağlamalısınız. Üzerinde kalan yapıştırıcı kalıntılarını cımbızla çekerek temizleyebilir ve kendi kendine kurumaya bırakabilirsiniz. Bu şekilde temizleyerek kirpiklerinizi defalarca kullanabilirsiniz. Doğrudan ısı uygulayarak kurutmaya çalışırsanız kirpikleriniz zarar görecektir.

Kirpik seçiminiz kadar önemli olan bir başka şey de yapıştırıcı seçiminiz. Hem göz sağlığınız hem de kusursuz bir görüntü için kaliteli yapıştırıcılara yönelmenizi öneriyoruz. Kullanacağınız miktar oldukça az olacağı için uzun süre kullanacağınız ve gözünüze uygulayacağınız bir malzeme için seçici olmalısınız. Yapıştırıcıyı takma kirpiğe sürüp en az 30 saniye beklemenizi öneriyoruz. Bu süre yapıştırıcının koyulaşması ve daha iyi yapışması için önemli. Hemen uygulamaya çalışırsanız göz makyajınıza bulaşacak ve kirpiğinizin kısa sürede düşmesine sebep olacaktır.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ