Sibel Can Alzheimer Hastası Anneannesini Evsiz mi Bıraktı?

Sibel Can Alzheimer Hastası Anneannesini Evsiz mi Bıraktı?

Ünlü sanatçı Sibel Can’ın Alzheimer hastası anneannesine bakmadığı, evini satışa çıkararak anneannesini evsiz bıraktığı iddiaları dolanıyor. Sibel Can henüz konuyla ilgili açıklama yapmasa da mahalle sakinleri ünlü sanatçıyı vefasızlıkla suçladı.

Sibel Can Karagümrük’teki Mallarını Satışa Çıkardı

Otuz yıldır sanat camiasında yer alan ünlü sanatçı Sibel Can, annesi Emine Gül Sezer Cangüre’yi 2006 yılında kaybetti. Geçirdiği zor zamanlarda anneannesi ile ilgilenip, yardım ederek teselli bulan Sibel Can; anneannesine doğup büyüdüğü evini vermişti. Karagümrük’ten anneannesine ev veren Sibel Can’ın Karagümrük’teki gayrimenkul yatırımları devam ediyordu. Alzheimer hastası anneannesi ve diğer aile üyelerini de düşünerek alt katında dükkan bulunan üç katlı bir binayı satın alan Sibel Can, dairelerden birini dayısına diğerini ise Alzheimer hastası anneannesine vermişti.

Magazin gündeminde dolanan iddialara göre ünlü sanatçı, Karagümrük’teki gayrimenkullerini satışa çıkardı. Sibel Can’ın mallarını satışa çıkarması sonucunda dayısı ve Alzheimer hastası anneannesi evsiz kaldı. Sibel Can’ın evi satışa çıkarması sonucunda mağdur kalan Alzheimer hastası anneannesi, dönüşümlü olarak oğullarında ve kızlarında kalmaya başladı. Ortaya atılan iddialarda Sibel Can’ın anneannesi ile hiç ilgilenmediği söylendi. Mahalle sakinleri, ünlü sanatçıyı vefasızlık ile suçladı. Anneannesini evsiz bırakmakla suçlanan Can, konu ile herhangi bir açıklama yapmadı.

Sibel Can’ın Teyzesinden Açıklama

Mahalle sakinlerinin suçlaması ve magazin dünyasında dönen iddialara herhangi bir yanıt vermeyen sanatçı, sessizliğini korumaya devam ediyor. Sosyal medya hesabı üzerinden yeğenine destek veren teyzesi Figen Cangüre, iddiaların asılsız olduğunu ve ünlü sanatçının on iki yaşından bu yana tüm aileye destek olduğunu, baktığını söyledi. Figen Cangüre’nin açıklaması şu şekilde oldu:

“Arkadaşlar şu anda yazılan, konuşulan hiçbir şey doğru değildir. Sibel Can on iki yaşından beri çalışıyor, tüm aileye bakıyor. Anneannesini sokağa atmadı. Maddi Sibel Can, manevi ben bakıyorum. Kesinlikle sokağa atma gibi bir durum yok. Annemiz her zaman bizim yanımızda.”

Sibel Can’ın Hayatı

Sibel Can, 1 Ağustos 1970’de, Yugoslav göçmeni Engin Cangüre ve Bursa Mudanyalı Emine gül Sezer Cangüre’nin ilk çocukları olarak Fatih Karagümrük semtinde doğdu. Sanatçının babası birçok ünlü soliste eşlik eden bir keman sanatçısıydı. Can 14 yaşındayken, gelen teklif üzerine oryantal olarak sahneye çıkmaya başladı. Babası Engin Bey ile beraber yurtiçinde ve yurtdışında yaptığı turnelerde hem oryantallik hem de solistlik yaptı. Galata Kulesi ve Astorya gibi kulüplerde çıkan sanatçı, Nükhet Duru’nun Fahrettin Arslan’a tavsiyesi üzerine Maksim Gazinosu’nda çıkmaya başladı ve henüz 17 yaşındayken assolist oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ