Müge Anlı Sigara Bağımlılığına Karşı Uyardı!

Müge Anlı Sigara Bağımlılığına Karşı Uyardı!

Radyo ve Televizyon Gazetecileri Derneği (RTGD) tarafından, İçişleri Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı desteği ile gerçekleştirilen ‘Sporda Kal Güvende Kal’ etkinliğinde Müge Anlı da yer aldı. Anlı, sigara bağımlığına karşı gençleri uyarıp, spor yapmanın faydalarından bahsetti.

Sporda Kal Güvende Kal!

Gençlik ve Spor Bakanı Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın, Ak Parti Adana Milletvekili, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Necdet Ünüvar, GSB Eğitim Kültür ve Araştırma Genel Müdürü Huzeyfe Yılmaz, RTGD Başkanı Şebnem Bursalı, Rıza Kayaalp, Şahika Ercümen, Ferman Akgül, Müge Anlı ve Ersin Düzen’in katıldığı ‘Sporda Kal Güvende Kal’ etkinliği madde bağımlılığına dikkat çekti. Etkinlik, Radyo ve Televizyon Gazetecileri Derneği tarafından, İçişleri Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteğiyle gerçekleştirildi.

Müge Anlı Gençleri Uyardı!

Etkinlikte konuşma yapan Abdurrahim Boynukalın, bilinçlendirme çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini belirtti. Boynukalın’ın açıklaması: “Uyuşturucu konusunda sürekli bilinçlendirme çalışmaları yapıyoruz. Bu çalışmalarla uyuşturucu madde ile ilgili koruyucu ve önleyici zeminin sağlamlaşacağına inanıyoruz. Biz uyuşturucuyu, çocuğa istismarı, terörü yok edeceğiz.” şeklinde oldu.

Radyo ve Televizyon Gazetecileri Derneği Başkanı Şebnem Bursalı da madde bağımlılığının tehlikelerinden bahsederek: “Biz dernek olarak taşın altına elimizi koyduk. Farkındalık yaratmak istedik. İşimiz zor ama imkansız da değil.” dedi.

Müge Anlı ile Tatlı Sert programının sunucusu olan Müge Anlı, gençleri sigaraya karşı uyardı. Spor yapma konusunda teşvik eden Müge Anlı, folklor yapmaya başladığını da açıkladı. Ünlü sunucunun açıklamaları, “Sevgili gençler, kendinizi sevin. Size kötülük bulaştırmak isteyenleri hayatınızdan defedin” diye başladı. Anlı, sözlerine şöyle devam etti: “Hayır demeyi bilelim. Hepiniz birer birer çok değerlisiniz. Size bir sigara uzatan arkadaşınız bile düşmanınızdır. Spor, böyle kötü alışkanlıkları önlemede çok önemlidir. Hangi spor olduğu fark etmez, herhangi bir spor dalıyla uğraşın. Ben mesela folklor yapmaya başladım.” şeklinde oldu.

“Kendimize İyi Çevre Edinmeliyiz”

Ak Parti Adana Millet Vekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Necdet Ünüvar, iyi bir çevre edinmenin önemini vurguladı. Ünüvar’ın konuşmasında şu ifadeler yer aldı:

“Bu işin tıbbi tarafına kafa yormuş biriyim. Beyinde ödül-ceza sistemi var ve beyin sürekli ödül istiyor. Beyne ödül sağlayacak meşru şeyler bulamazsanız, beyin meşru olmayan şeylere yöneliyor. Enerjinizi pozitif yerlerde harcayamazsanız; sigaraya, alkole, uyuşturucuya yönelme oluyor. Bağımlılığa giriş kapısı ise sigara. Aile bağlarımızı sıkı tutmalı ve kendimize iyi çevreler edinmeliyiz. Kişiyi bağımlılıktan koruyan en önemli etken bu.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ