Merkür Gerilemesi ve Yeni Ay’ın Burçlara Etkisi

Merkür Gerilemesi ve Yeni Ay’ın Burçlara Etkisi

2018 yılı içerisinde gerçekleşecek olan üç Merkür gerilemesinin ilki, Nisan ayı içerisinde etkisini gösterecek. 22 Mart tarihinde koç burcunda başlayan ve 15 Nisan’a kadar sürecek olan Merkür gerilemesi ile 16 Nisan’da meydana gelecek olan Yeni Ay, etkisini birlikte gösterecek.

Merkür Gerilemesi Nedir?

Dünya’dan bakıldığında gezegenlerin dönüş hızının, Dünya’nın dönüş hızından daha yavaş bir konuma geldiği gözlemlendiğinde gerileme gerçekleşiyor demektir. Ay ve Güneş dışındaki tüm gezegenlerde gerileme gözlemlenir. Merkür gerilemesi genel olarak burçların geçmişe dönük bir süreç geçirmelerine neden olur. Bu dönemde yeni kararlar almak, köklü değişiklikler yapmak pek doğru bir davranış değildir.

Gezegenlerin gerileme süreleri ve aralıkları birbirinden farklıdır. Merkür; dört ayda bir, üç hafta süre ile geriler. Venüs; bir buçuk senede bir, 42 gün süre ile geriler. Mars; iki buçuk senede bir, üç ay süre ile geriler. Jüpiter; bir buçuk senede bir, dört ay süre ile geriler. Satürn; her yıl, 130 gün süre ile geriler. Uranüs’ün gerileme süresi ortalama beş ay, Neptün’ün gerileme süresi beş buçuk ay, Plüton’un gerileme süresi ise beş ay kadar devam eder.

Retronun Koç Burcuna Etkisi

Koç burcundansanız ya da yükseleniniz koç burcu ise Nisan ayı sizin için fazlasıyla hareketli başlayacak. Kariyer alanınızda ilerlemekte olan Mars, 2 Nisan’da Satürn ile buluşacak ve bu sizi olumsuz yönde etkileyebilir. Dikkatli olmanız gereken bu süreçte hedeflerinizin peşinde koşacaksınız ve karşınıza herhangi bir engelin çıkmayacağını düşüneceksiniz. Fakat tahmin edemeyeceğiniz kadar büyük engeller ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

İş arkadaşlarınız, meslektaşlarınız, yöneticiniz ya da sizden üst konumda olan herhangi birinin eleştirilerine maruz kalabilirsiniz. Öfke kontrolüne dikkat etmeli ve çözüm odaklı iletişim kurmalısınız. Nezaketten ve zarafetten ödün vermemelisiniz.

Merkür’ün gerilemesi, sizi hata yapmaya müsait bir konuma getirebilir. Nisan ayının onuncu gününden itibaren kendinizde köklü bir değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Bu değişiklik; iş hayatınızda, dış görünüşünüzde, evinizde veya hayat şartlarınızda meydana gelebilir. Hayata olan bakış açınızın değiştiğini gözlemleyebilirsiniz. Yapacağınız bu değişiklikler, kişisel gelişiminiz için büyük bir adım olacak. Yeni Ay ve Uranüs’ün kavuşması sonucunda kendinizle ilgili yapmak istediğiniz değişiklikleri hayata geçirebilirsiniz.

Retronun Boğa Burcuna Etkisi

Boğa burcundansanız ya da yükseleniniz boğa burcu ise Merkür gerilemesi ve Jüpiter gerilemesinin etkisi ile başladığınız bu süreçte, geçmişe dönük olduğunuzu düşünebilirsiniz. Geçmişte yaptığınız bir hata ya da size yapılan bir yanlışı, geçirdiğiniz bir travmayı hatırlayabilir ve onun etkisi altından çıkamayabilirsiniz. Yanlış düşüncelere kapılabilirsiniz, geçmişte yaşadığınız anıları yanlış bir şekilde yorumlayabilirsiniz.

Yeni Ay’ın gerçekleşmesi ile doğru bir karar vermeniz gerekecek ve daha sakin bir kafayla düşünmeye başlayacaksınız. Merkür’ün durağanlaşması ve ayın onuncu gününden itibaren Yeni Ay’ın etkisinin başlaması ile sizin için daha olumlu bir sürece gireceksiniz. Hiç beklemediğiniz bir aydınlanma ile karşı karşıya kalacaksınız. Körü körüne inandıklarınız, doğrularınız ve inanışlarınızda bazı değişikliklerin olduğunu göreceksiniz. Sizin için yararlı olacak bir karar vereceksiniz.

Bunların yanı sıra hem kendinizin hem de yakın çevrenizdeki insanların sağlık durumunu olumlu etkileyecek bir adım atacaksınız. Satürn ve Mars arasında meydana gelen kavuşumun etkisiyle kendinize dikkat etmeniz gerekecek. Özellikle bir seyahat planınız varsa her türlü önlemi almalı, kazalardan kaçınmalısınız.

Retronun İkizler Burcuna Etkisi

İkizler burcundansanız ya da yükseleniniz ikizler burcu ise yönetici gezegeniniz olan Merkür gerilemesi ile arkadaşlık alanınız etkilenecek. 15 Nisan’a kadar devam edecek olan gerilemenin sona erdiği gün, sizin için biraz zorlayıcı olabilir. Kendinizi mutsuz, yorgun hissedebilir; üzerinizde yoğun bir baskı olduğunu düşünebilirsiniz. Çevrenize tepkili olabilirsiniz, öfkenizi kontrol etmeniz gerekiyor.

Yeni Ay’ın gerçekleşmesi kendinizde bir yenilik yapma ihtiyacı duyacaksınız. Yeni bir çevre edinmek isteyecek, yeni bağlantılar kurmaya çalışacaksınız. Ve tam da istediğiniz gibi yeni bir sosyal gruba katılacak, farklı insanlar ile tanışacaksınız. Bunların yanı sıra iş ve para alanınızda bir hareketlenme söz konusu olacak. Geçmişten beri iletişim halinde olduğunuz insanlar sayesinde yeni gelirler elde edeceksiniz.

2 Nisan’da Satürn ve Mars’ın buluşması ile ödemeleriniz sizi bunaltabilir. Hiç beklemediğiniz ödemeler karşınıza çıkabilir, ödeme yapacak parayı bulamayabilirsiniz ya da ödemelerinizin son günü gelebilir. Bu sıkıntıyı yaşamamak için öncesinde hazırlık yapmanız gerekecek. Doğru bir şekilde değerlendirdiğiniz takdirde sizin için çok olumlu bir hafta olacak. Kendinizde veya etrafınızda yapmak isteyeceğiniz değişiklikleri, 10 Nisan’dan itibaren yapabilirsiniz.

Retronun Yengeç Burcuna Etkisi

Yengeç burcundansanız ya da yükseleniniz yengeç burcu ise kariyer alanınızı etkileyecek olan Merkür gerilemesinin etkisi, sizin için Nisan ayı boyunca sürecek. İş hayatınızda ve kariyer planlarınızda olumsuz gelişmeler söz konusu olabilir. Yöneticiniz, sizden üst konumda olan biri; hareketlerinizi ya da sözlerinizi yanlış yorumlayabilir. Siz, onların size yönelttiği görevleri ya da istekleri yanlış anlayabilirsiniz.

Yakın çevrenizle aranızda kopuk bir iletişim söz konusu olabilir ve birbirinize vermek istediğiniz mesajları doğru bir şekilde yansıtmayabilirsiniz. Önemli belgelerden, sözleşmelerden dolayı büyük sorunlar yaşanabilir ve bunların sonucunda siz işinizi sonlandırmak isteyebilirsiniz.

Ayın onuncu gününden itibaren yapmak istediğiniz bir yenilik için harekete geçmek isteyeceksiniz. Uzun zamandır üzerinde düşündüğünüz hatta belki de çalıştığınız bir konu, hiç beklemediğiniz bir anda sonuç verecek. Bunların yanı sıra yeni bir teklif alabilirsiniz, bu teklif kariyer alanında olabilir. Alacağınız teklif sonucunda vereceğiniz karar, sizi başlarda biraz zorlasa da sonrasında göreceksiniz ki çok güzel deneyimler elde edeceksiniz.

Retronun Aslan Burcuna Etkisi

Aslan burundansanız ya da yükseleniniz aslan burcu ise Merkür gerilemesi seyahat etme, taşınma, eğitim, medya, tanıtım ve reklam gibi birçok alanda sizi etkisi altında bırakacak. Bu süreçte büyük bir sıkıntı yaşamayacaksınız. Ayın on altıncı gününde meydana gelecek olan Yeni Ay’ın etkisi ile hayatınızda büyük bir yenilik yapmak isteyeceksiniz. Taşınmayı düşünebilir, yeni sosyal gruplara katılmak ya da bir programa dahil olmak isteyebilirsiniz. Yapmak istediğiniz herhangi bir yenilik, ayın on altıncı gününden itibaren gerçekleşmelidir. Merkür retrosu sürecinde herhangi bir değişikliğe gitmenizi tavsiye etmiyoruz.

2 Nisan’da Satürn ve Mars’ın iş ve sağlık alanınızda kavuşması ile sağlığınıza dikkat etmeniz gerekecek. Görünmez kazalar sonucunda ayağınız burkabilir, incitebilir; doku zedelenmelerine sebep olabilirsiniz. İş alanınızda karşılaşacağınız engeller, sizi tahammülsüz hissedebilir ve ani çıkışlar yapabilirsiniz. Bu süreçte yapmanız gereken şey; sakin kalmak ve kontrollü bir şekilde hareket etmektir.

Ailenizdeki bireylerin desteğini alacak, evinizde meydana gelecek olan sorunları çözeceksiniz. Bu olumlu gelişmeler sizi daha rahat hissettirecek. Ailenizin ve yakın çevrenizin de desteğini almanız sonucunda yapmak istediğiniz değişiklikleri kolayca hayata geçirebileceksiniz. Fakat unutmamanız gereken bir şey var ki bu yenilikleri ayın 16’sından sonra yapmalısınız.

Retronun Başak Burcuna Etkisi

Başak burcundansanız ya da yükseleniniz başak burcu ise yönetici gezegeniniz Merkür’ün gerilemesi ile kredi ve ödeme, prim, ikramiye alanlarında etkileneceksiniz. Ödemelerinizi unutabilirsiniz, beklenmedik cezalar karşınıza çıkabilir. Bunların önlemini almanız, gelir ve gider dengesini kurmanız gerekiyor. Bunların yanı sıra sağlığınızla ilgili de beklenmedik gelişmeler yaşayabilirsiniz. Uzun zamandır olmanız gereken fakat bir türlü olamadığınız bir sağlık operasyonu varsa hazırlıklı olmalısınız.

Ayın on altıncı gününde meydana gelecek olan Yeni Ay ile birlikte ödeme planı yapmanız gerekecek. Ödemelerinizi zamanında ve risk almadan yapmanızı sağlayacak önlemler alacaksınız. Eğer şimdiye kadar otomatik ödeme talimatı vermediyseniz, bu süreçte bunu denemeyi düşünebilirsiniz. Kredi ihtiyacınız varsa bu yönde bir talepte bulunacaksınız.

Ayın ikinci günü Satürn ve Mars arasındaki açı, aşk alanınızda gerçekleşecek. Birlikte olduğunuz kişiye karşı baskıcı, kısıtlayıcı tavırlar sergileyebilir ve onu bunaltabilirsiniz. Eğer evliyseniz ve çocuğunuz varsa çocuğunuzun yaşadığı problemler, sizin için üzücü olabilir. Bunların yanı sıra üzerinde çalıştığınız projelerde bazı engeller ile karşılaşabilirsiniz. Karşılaşacağınız engeller, sizin için zaman ve para kaybına yol açabilir. 16 Nisan’dan sonra bu kayıpları telafi etmeye başlayacaksınız.

Retronun Terazi Burcuna Etkisi

Terazi burcundansanız ya da yükseleniniz terazi burcu ise Merkür gerilemesi ve Jüpiter’in gerilemesi ile başladığınız Nisan ayında, finansal konularda büyük ölçüde etkileneceksiniz. Gerilemenin açıları sert değil, destekleyici biçimde olacak. Geçmiş zamanda kazanç elde etmenizi sağlayan bir işe tekrardan yönelebilir, onunla ilgili yeni bir gelişme yaşandığına şahit olabilirsiniz.

Ayın ikinci gününde Satürn ve Mars arasındaki kavuşmanın, ev ve aile alanınızda meydana gelmesi sizin için olumsuz sonuçlar doğurabilir. Aile bireylerinizin bazı davranışlarına karşı tahammülünüzün sona erdiğini görebilir ya da evde birtakım kazalar yaşayabilirsiniz. Bu gibi kazalara karşı önlem almalı, aile bireylerini de bu hususta uyarmalısınız.

Merkür gerilemesinin sona ermesi ve Yeni Ay’ın meydana gelmesi ile ilişki, evlilik ve ortaklık alanınız etkilenecek. Birlikte olduğunuz kişi, iş hayatında yakın olduğunuz kişiler veya ortağınız ile olan ilişkileriniz olumsuz etkilenebilir. Bu kişilerle ilgili bir yenilik yapmak isteyebilirsiniz. İş hayatında beraber çalıştığınız insanları değiştirmek, farklı insanlar ile ortaklık yapmak isteyebilirsiniz.

Retronun Akrep Burcuna Etkisi

Akrep burcundansanız ya da yükseleniniz akrep burcu ise Merkür gerilemesi ve Jüpiter gerilemesinin etkisi altında kalacaksınız. Burcunuzda gerçekleşen Jüpiter gerilemesi, şansınızı kaybettiğinizi hissettirebilir. Yöneticiniz Plüton ile Jüpiter arasındaki açı, kendiniz için güzel değişiklikler yapmanıza olanak sağlayacak. Bu süreçte planladığınız yenilikleri hayata geçirmek için uygun zamanı kollamalısınız. 15 Nisan’da Merkür gerilemesinin sona ermesini ve 16 Nisan’da Yeni Ay’ın meydana gelmesini beklemek, sizin için faydalı olacaktır.

İş ve sağlık alanınızı etkileyecek olan gerileme ile birlikte, sağlığınızla ilgili sorunları çözmek için arayışa gireceksiniz. Bu çözüm önerilerini doğru bir şekilde değerlendirmeli, titiz davranmalısınız. Bunların yanı sıra iş arkadaşlarınızla birtakım tartışmalar yaşayabilir, tahammül sınırınızın zorlandığını hissedebilirsiniz. Ayın onuncu gününden itibaren hiç beklemediğiniz teklifler alabilirsiniz.

Ayın on altıncı gününde meydana gelecek olan Yeni Ay, karşınıza çıkan sürprizleri değerlendirmenizi ve kendinizde bazı yenilikler yapmanızı isteyecek. Bu yenilikler; iş ortamınızda, iş arkadaşlarınızda ya da kariyer planlarınızda kendini gösterebilir. Yapacağınız bu yenilikler kendiniz iyi hissettirecek ve çalışmalarınızı ilerletecek.

Retronun Yay Burcuna Etkisi

Yay burcundansanız ya da yükseleniniz yay burcu ise hem şanslı hem de şanssız hissedeceğiniz bir sürece giriyorsunuz. Nisan ayının başından itibaren etkisi altında olacağınız gerilemeler, iç dünyanızda bazı olumsuzluklara neden olabilir. Karamsar hissedebilir, içinize kapanabilirsiniz. Birlikte olduğunuz kişi ile ya da eğer çocuğunuz varsa çocuğunuzla aranızda bazı sorunlar meydana gelebilir. Fakat bu durum, Nisan ayı boyunca devam etmeyecek.

Ayın on altıncı gününde meydana gelen Yeni Ay ile birlikte geçmişte yaptığınız hataları düzeltecek, aranızın bozuk olduğu kişiler ile barışacaksınız. Eğer aşk hayatınızda herhangi biri yoksa ya da birlikte olduğunuz kişi ile uzun zamandır anlaşamadığınızı düşünüyorsanız bir anda yeni bir kişiye aşık olabilirsiniz. Bu sürpriz aşk, adeta başınızı döndürecek. Bunların yanı sıra halihazırda kusursuz giden, ciddi bir ilişkiniz varsa bebek sahibi olmayı düşünebilirsiniz. Tüm bu kararlar ani bir şekilde verilecek.

Jüpiter’in olumlu açısı ile karşınıza güzel fırsatlar çıkacak. Kendiniz çok şanslı hissedeceğiniz bu dönemde yeni teklifler alabilir, geçmişte değerlendirmediğiniz teklifleri tekrar gündeminize alabilirsiniz. Kendinizi ön plana çıkarmak isteyeceğiniz bu süreç, doğru değerlendirdiğiniz zaman çok güzel geçecek.

Retronun Oğlak Burcuna Etkisi

Oğlak burcundansanız ya da yükseleniniz oğlak burcu ise sizin için çok önemli bir sürece giriyorsunuz. Satürn, Mars ve Plüton’un burcunuzda hareket etmesi ile birçok alanda tetikleneceksiniz. Ayın ikinci gününde Satürn ve Mars’ın sizin burcunuzda kavuşması; sizin biraz daha kuralcı, tahammülsüz ve öfkeli olmanıza yol açabilir. Bu hususta bir önlem almalı, kendinizi törpülemelisiniz. Yoksa yakın çevrenize karşı çok hırpalayıcı davranabilirsiniz.

Merkür gerilemesinin ev ve aile alanınızda gerçekleşmesi, aile bireyleri ile aranızda ufak tefek tartışmalar yaşamanıza neden olabilir. Bunun yanı sıra evinizle ilgili bazı düzenlemeler yapmak, değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Alacağınız bu yeni kararları ayın on altıncı gününden itibaren hayata geçirmelisiniz.

Yeni Ay’ın meydana gelmesi sonucunda daha sakin bir tutum sergileyeceksiniz. Düşünceleriniz daha ağır bir şekilde kendini gösterecek, alacağınız kararlarda ve atacağınız adımlarda biraz daha sakin olacaksınız. Evinizle ilgili büyük bir değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Bu değişiklik; evin dizaynıyla ilgili olabilir, evinize alacağınız bir çalışan olabilir ya da yeni bir ev olabilir. Nisan ayının son iki haftası, bu değişiklikler için oldukça uygun olacak.

Retronun Kova Burcuna Etkisi

Kova burcundansanız ya da yükseleniniz kova burcu ise sizin için ilginç bir süreç olacak. Merkür ve Jüpiter gerilemesi; yakın çevrenizi, elektronik aletlerinizi ve yapacağınız yolculukları etkileyecek. Kaza yapabilirsiniz, elektronik aletleriniz sık sık bozulabilir. Merkür gerilemesi sona erdikten sonraki iki hafta içerisinde acil olmadığı sürece elektronik alet satın almamaya özen gösterin. Aracınızla ilgili yaşayacağınız sıkıntılarda aceleci davranmamalı, biraz beklemelisiniz.

Bu süreçte çok acil olmadığı sürece büyük bir yenilik yapmamaya özen gösterin. Ay boyunca içinizde bulunacak olan yenilik yapma tutkusunu, ilk iki hafta boyunca bastırmaya çalışın. Yeni Ay’dan sonraki iki hafta içerisinde biraz daha rahat olabilirsiniz fakat yine de büyük çaplı değişiklikler yapmamalısınız.

Geçmişinize dair düşüncelere dalabilirsiniz. Geçmişte yaşadığınız travmaların tekrarlandığını görebilir, kendinize olan tahammülünüzü yitirebilirsiniz. Fakat bunların yanı sıra güzel gelişmeler de yaşayacaksınız. Ayın onuncu gününden itibaren yakın çevrenizi değiştirmek, sosyal hayatınızda biraz daha aktif olmak isteyeceksiniz. Bu süreç sizin için büyük bir fırsat olacak ve güzel bir şekilde değerlendirmek isteyeceksiniz.

Retronun Balık Burcuna Etkisi

Balık burcundansanız ya da yükseleniniz balık burcu ise Merkür gerilemesi para alanınızı etkileyecek. Merkür gerilemesinin sona ermesi sizi fazla rahatlatmamalı, dikkatli olmaya devam etmelisiniz. Nisan ayı boyunca finansal durumunuz konusunda hassas olmalısınız.

Özgüveninizin düştüğünü hissedebilirsiniz ve kendinizle ilgili yanlış düşüncelere kapılabilirsiniz. Bunun yanı sıra ayın ikinci günü Satürn ve Mars’ın arkadaşlık ve dostluk alanınızda buluşması ile olumsuz gelişmeler söz konusu olabilir. Arkadaşlarınızla birbirinize karşı tahammülsüz davranabilir, kinci bir tavır takınabilirsiniz. Büyük tartışmaların yaşanmaması için biraz daha anlayışlı davranmalısınız.

Yeni Ay’ın meydana gelmesi ile yenilik yapma arzunuz baş gösterecek. Hiç beklemediğiniz anda karşınıza çıkacak olan yeni fırsatları değerlendirmek için güzel bir süreç olacak. Özellikle mali konuda yeni bir başlangıç yapabilir, ek gelir elde etmek için yeni bir fırsat yakalayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ