Makyajla Gözenek Görünümünü Azaltmak

Makyajla Gözenek Görünümünü Azaltmak

Ciltteki gözeneklerin boyutu genetik olarak belirlenir ve gözeneklerin daha küçük görünmelerini sağlamak kolay değildir. Gözenek küçültmek için, yüze buz sürmek ve yumurta beyazı maskesi uygulamak oldukça popüler. Ancak, bu doğal çözümler herkeste işe yaramayabiliyor.

Bu yöntemler sizde de işe yaramıyorsa, makyajla gözenek görünümünüzü azaltabilirsiniz. Gözeneklerin görünümünü en aza indirgemenize anında yardımcı olabilecek en iyi makyaj ipuçlarını sizlerle paylaşıyoruz.

1-Makyaj Bazları

Eğer yağlı veya karma bir cilde sahipseniz makyaj rutininizde bazlara yer vermeniz oldukça önemli. Makyaj bazları renk eşitsizliklerini dengeler, lekeleri kapatır, gözenekler ve ince çizgileri doldurarak görünümünü azaltır. Cildinize doğal bir parlaklık ya da matlık katarak cilt tonunuzu daha iyi gösterir. Gözeneklerinizi tıkayarak cildinizi pürüzsüz gösteren, özellikle silikon içeren makyaj bazları makyajınızın geri kalanı için kusursuz bir zemin hazırlar.

2-Gözenek Kapatıcılar

Gözenek kapatıcılar, doğal cilt tonunuza uyacak şekilde tasarlanmış yarı saydam ya da renkli olan makyaj bazlarıdır. Tıpkı makyaj bazları gibi çalışarak, gözeneklerdeki boşluğu doldurur ve pürüzsüz bir görüntü sağlarlar. Gözenek kapatıcılarının ciltten çok iyi temizlenmesi gerekir. Aksi takdirde siyah nokta ve akne gibi problemler yaşamanıza sebep olabilirler. Ürünü düz bir fondöten veya kapatıcı fırçasına alarak gözenek problemi yaşadığınız alanlara yayabilirsiniz.

3-Yağsız Fondötenler

Mineral makyaj malzemeleri cilde doğal ve eşitlenmiş bir görünüm kazandırır. Gözeneklerin görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Yağsız formülü ile mat bir zemin hazırlar ve cildinizin gün içinde yağlanmasını kontrol eder. Benzer şekilde yağ içermeyen tüm fondötenler gözenek görünümünü en aza indirger.

4-Sünger Kullanımı

Fondöteninizi uygularken miktarı yavaş yavaş arttırın. Fazla fondöten kullanımı gizlemeye çalıştığınız kusurlarınızı daha çok ön plana çıkaracaktır. Uygulama için fırça yerine makyaj süngeri kullanmak daha iyi bir kapatıcılık sağlayacak ve gözeneklerinizi çok daha iyi gizleyecektir. Bakterilerden korunmak için süngerinizi sık sık yıkamaya özen gösterin. Fondöteni sünger yardımıyla tampon hareketlerle cildinize yayın. Eğer fırça kullanmak istiyorsanız mutlaka yukarıdan aşağı hareketlerle cildinize yayın. Bu gözeneklerinizi daha iyi gizleyecektir. Ardından makyajınızı yağsız bir pudra ile sabitleyin.

5-Mat ürünler

Işıltılı ve simli aydınlatıcılar, allıklar ve ıslak bitişli fondötenler genelde gözeneklerinizi çok daha belli edecek sim parçaları içerir. Bu nedenle gözenek problemi yaşadığınız alanlarda ışıltılı ürünlerden kaçınmanızı öneriyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ