Lens solüsyonuyla makyajınıza renk katmak için 5 farklı ipucu!

Lens solüsyonuyla makyajınıza renk katmak için 5 farklı ipucu!

Lens solüsyonlarını makyaj için kullanmak kulağa biraz tuhaf geliyor olabilir. Makyajınıza renk katmak için Lens solüsyonuyla kullanabileceğiniz 5 farklı yöntemi sizlerle paylaşıyoruz.

Lens solüsyonuyla makyajınıza renk katmak için 5 farklı ipucu!

  • Yeni bir maskara satın aldınız ve denemek için açtınız. Fakat ona geçmeden hali hazırda kullandığınız maskarayı bitirmek istediniz ve yeni maskaranıza döndüğünüzde kuruduğunu fark ettiniz. Bu ve benzeri durumlar hemen hemen hepimizin başına gelmiştir. Kuruyan maskaranızı çözmek için su veya bebek yağı kullanmak iyi bir fikir değil. Bu kalıcı bir çözüm olmayacağı gibi maskaranın yapısını değiştirerek gözlerinizde hassasiyete yol açabilir. Maskaranıza 5 damla lens solüsyonu damlatmak ise yapabileceğiniz en iyi şey. Maskara eğer uzun süre önce açıldıysa 8 damla da kullanabilirsiniz. Çok fazla kullanmamaya dikkat edin, bu maskaranın daha yağlı bir formüle sahip olmasını sağlayacak ve istenmeyen bir görüntüye sebep olacaktır.
  • Hevesle yaptığınız makyajınız istediğiniz kadar canlı olmadı ve sizi hayal kırıklığına mı uğrattı? Yapmanız gereken tek şey far fırçanızı biraz lens solüsyonuyla ıslatarak farınızı uygulamak. Rengin ne kadar yoğun ve canlı gözüktüğüne inanamayacaksınız! Fırçanızı çok fazla ıslatmamaya dikkat edin, bu farınızın kalıcılığını etkileyecektir.
  • Ne yaparsanız yapın ince ve kusursuz bir eyeliner çekemiyor musunuz? Belki de sorun eyelinerınızda olabilir. Birkaç damla lens solüsyonu eyelinerınızın yumuşayarak gözlerinizde eşit bir görünüm yakalamanızı sağlayacaktır.
  • Son zamanlarda oldukça popüler olan renkli eyeliner trendini takip etmek istiyor fakat her renk eyelinera bütçe ayırmak istemiyor musunuz? Yapmanız gereken oldukça basit. İstediğiniz renkte bir göz farını çok az lens solüsyonuyla karıştırarak yoğun ve canlı bir eyelinera sahip olabilirsiniz. Bu aynı zamanda kırılan farlarınızı değerlendirmek için güzel bir yöntem.
  • Göz kaleminiz akıyor mu? Akmayan göz kalemi bulmak oldukça zordur. Eğer elinizdeki kalemi daha kalıcı hale getirmek istiyorsanız işte ipucumuz: bir kulak çubuğunu birkaç damla lens solüsyonuyla ıslatın ve kalemi süreceğiniz yere sürün. İyice kuruması için birkaç saniye bekleyin ve kaleminizi sürün. Bu aynı zamanda kalemin rengini daha iyi vermesini de sağlayacaktır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ