Güzel Kalmak İçin Yapmanız Gerekenler

Güzel Kalmak İçin Yapmanız Gerekenler

Kendimize yaptığımız ufak tefek bakımlar sonucunda aynaya baktığımızda çok daha hoş bir sonuçla karşılaştığımızı biliyoruz. Sahip olduğumuz güzelliği aynı şekilde korumak, bundan yıllar sonra da güzel kalmak için birtakım alışkanlıkları bırakmak ve daha faydalı alışkanlıklar edinmek gerekiyor.

Size İyi Gelen Alışkanlıkları Bilin!

Hepimizin bildiği bir klişe vardır; “Çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır” diye. Bu sözün haklılığını hepimiz biliyoruz, kendimize uyguladığımız küçük çaplı bakımlar bile kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlıyor. Cildimize ve ruhumuza iyi gelen alışkanlıkları edinmek, zararlı alışkanlıklardan vazgeçmek gibi koşulların başında kendimizi sevmek geliyor. Her bir parçamızla mükemmel olduğumuzu bilmek, kendimizde kusur aramamak en önemli husustur. Fakat bunların yanı sıra yıllar sonra da aynı şekilde güzel kalmak için dikkat etmemiz gereken bazı noktalar var.

Olduğumuz Gibi Güzel Kalmak Mümkün!

  • Güzel bir gülüş, herkese yakışır. Kim istemez ki inci gibi bembeyaz dişlerinin olmasını? Eğer siz de dişlerinizde sararmalar olduğunu fark ettiyseniz bazı zararlı alışkanlıklardan kurtulmanız gerektiğini biliyorsunuzdur. Düzenli bir şekilde, doğru diş macunu ve doğru diş fırçası seçiminin yanı sıra beslenmeye de önem göstermeniz gerekiyor. Kahve, çay, sigara ve kırmızı şarap; bembeyaz dişlerinizin baş düşmanları arasında yer alıyor. Bunların kullanımını azaltmanız, kullandıktan sonra dişlerinizi iyice fırçalamanız gerekiyor. Yeterli bir beyazlık elde ettiğinizi düşünmüyorsanız karbonat ile fırçalamayı deneyebilirsiniz.

 

  • Saçlarınızı uzatmak, gürleştirmek istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey düzenli bir yağ masajıdır. Aktarlardan bulabileceğiniz badem ve saf zeytinyağını karıştırarak saçlarınıza masaj yapın. Otuz dakika kadar saçınızda bekletin. Düzenli uyguladığınız takdirde memnun kalacaksınız.

 

  • Makyajla uyumanın zararını eminiz ki hepiniz biliyorsunuz. Bazen tembellik, bazen ise umursamazlıktan dolayı yapılan bu davranıştan hemen vazgeçmelisiniz. Makyajınızı yıkayabilir, ıslak bir mendille temizleyebilir ya da pamuk ve krem yardımıyla yüzünüzü arındırabilirsiniz. Aslında çok kısa süren bu işlem, cildiniz için çok faydalı olacaktır.

 

  • Sabah uyandığınızda kendinizi pek de güzel bulmuyor olabilirsiniz. Gayet normal, uykudan yeni kalktınız ve herhangi bir bakım yapmadınız. Fakat aceleniz varsa ve makyaj yapmak için de kısıtlı bir vakte sahipseniz yalnızca on dakikada harika bir sonuç elde edebilirsiniz. Biraz bal ve limon suyunu karıştırarak yüzünüze uygulayıp on dakika kadar bekleyin, memnun kalacaksınız.

 

  • Yüzünüzdeki kırışıklıkların sorumlusunun güneş olabileceğini düşündünüz mü? Güneş ışınlarından korunmak için gözlerinizi kıstığınız zaman kaş aralarınızda ve göz çevrenizde kırışıklıklar meydana geliyor. Bu yüzden güneş gözlüğünüzü yanınızdan eksik etmeyin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ