Göz Altı Morluklarını Yok Edin!

Göz Altı Morluklarını Yok Edin!

Uykusuzluk, stres, yorgunluk ve aşırı tuz tüketiminden dolayı meydana gelebilen göz altı morlukları bazen birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçse de can sıkıcı olabiliyor. Morluklardan kurtulmak ya da baştan önlemek için birçok seçenek bulunuyor. Siz de birkaç adımda göz altı morluklarını ortadan kaldırabilirsiniz.

Göz Altı Morluklarını Önlemek

Göz altı morluklarını oluşmadan önce önlemek için ilk yapmanız gereken düzenli ve kaliteli bir uyku alışkanlığı edinmektir. Yorgun bir günün ardından iyi bir uyku uyuyabilirseniz, göz altı morluklarının oluşmasını engelleyebilirsiniz. Göz altı morluklarına sebep olan bir diğer etken ise strestir. Yoga ve meditasyon yaparak taze, enerji dolu bir zihne ve vücuda sahip olarak stresten ve göz altı morluklarından arınabilirsiniz.

Göz Altı Morluklarını Yok Edecek Çözümler

  • Zerdeçal tozunu, ananas suyu ile karıştırarak macun kıvamına getirin. Elde ettiğiniz karışımı gözlerinizin altında bulunan morluklara on, on beş dakika kadar uygulayın. Üç dört gün art arda uygulayacağınız karışım göz altı morluklarını yok edecek, göz altındaki deriyi yumuşatacaktır.
  • Gözleri yatıştıran, soğutma etkisi sağlayan salatalık oldukça iyi bir cilt toneridir. Salatalığı presleyerek suyunu çıkarın ve bir pamuk yardımı ile gözlerinize uygulayın. Üç dört gün içinde oldukça iyi bir sonuç elde edeceksiniz.
  • Göz altı morluklarından kurtulmak için en etkili yöntemlerden biri de soğuk sudur. Bir süre güneşin altında bekleyin ve soğuk su ile gözlerinizi yıkayın. Kan damarlarının yanında göz altı morluklarını da ortadan kaldıracak olan soğuk su yerine soğuk süt de uygulayabilirsiniz.
  • Suyu yalnızca gözlerinizi yıkamak için kullanmayın. Sürekli nemli kalmasını istediğiniz cildiniz için bol bol su için. Su, cildin sürekli olarak nemli kalmasını sağlayarak göz altı morluklarınızı ortadan kaldırır.
  • İçerdiği doğal asit yardımı ile göz altı morluklarını ve göz etrafında oluşan siyah halkaları ortadan kaldıran elmayı, küçük dilimler halinde kesin ve gözünüzün etrafına koyun. Yarım saat bekledikten sonra kaldırın ve bu işlemi göz altı morluklarınızdan kurtulana kadar tekrarlayın.
  • Bol miktarda C vitamini içermesinden dolayı birçok cilt sorununda yardımımıza koşan limon suyu, göz altı morluklarını da gideriyor. Pamuk yardımı ile göz altı morluklarınıza uyguladığınız limon suyunu, nemli bir bez yardımı ile temizleyin. Bu işlemi günde iki ya da üç kez uygulayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ