Evde Manikür Yapmak Hakkında Her Şey

Evde Manikür Yapmak Hakkında Her Şey

Evde manikür yapmak oldukça kolay! El ve tırnak bakımı hem kişisel sağlığı ve hijyeni korumak adına hem de yeni tanıştığımız insanlarda iyi bir izlenim bırakmak adına önem vermemiz gereken noktalardan biridir. Eğer manikür için zaman ve bütçe ayıramıyorsanız ya da dışarıda kullanılan malzemelerin temizliğinden şüphe duyuyorsanız ve evde manikür yapmak istiyorsanız yazının devamını okuyabilirsiniz.

Uygulamanız Gereken Adımlar

  • Eğer varsa ojelerinizi çıkarın ve ellerinizi antibakteriyel bir sabunla yıkayın. Oluşabilecek kesik vb. durumlarda mikrop kapmamak için bu adımı atlamayın.
  • Bir kaseyi ılık suyla doldurun ve birkaç damla limon damlatın. fLimon tırnaklarınızın güçlenmesine yardımcı olacaktır. Dilerseniz aynı zamanda ellerinize bakım yapmak için az miktarda el kreminizden de koyabilirsiniz.
  • Elinizi ılık suda 5 dakika kadar beklettikten sonra yumuşayan tırnak etlerinizi bu iş için üretilen tahta veya silikon uçlu bir çubuk yardımıyla geri itin. Eğer elinizde varsa kütikül giderici bir sıvı yardımıyla da bunu yapabilirsiniz.
  • Eğer uzun zamandır manikür yapmıyorsanız tırnak etleriniz fazla uzamış olabilir, bu durumda geri itmek yetmeyebilir. Eğer bu sizi rahatsız ediyorsa bir tırnak eti pensi yardımıyla bu etleri kesebilirsiniz. İlk defa evde manikür yapıyorsanız bu adımda çok dikkatli olmanızda fayda var, kolayca kanatabilir veya istediğinizden fazla kesebilirsiniz.
  • Eğer tırnaklarınızın boyundan memnun değilseniz bu adımda kesmelisiniz ve ardında törpüleme işlemine geçebilirsiniz. Metal bir törpü kullanmanız ve her manikürden önce ve sonra temizlemeniz sağlığınız için yararlı olacaktır. Tırnaklarınıza törpüyle düzelttikten sonra tekrar ılık suya sokun ve çıkarın. Aynı işlemleri diğer elinize de uygulayın.
  • Bu aşamada dilerseniz tırnağınıza bakım yapan bir kuru yağ kullanabilir ya da besleyici özelliğe sahip bir base coat kullanabilirsiniz. Daha sonra seçeceğiniz ojeyi uygulayıp üzerinden mat ya da parlak bir top coat geçin. Evde manikür yapmak işte bu kadar kolay!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ