Doğal Makyaj Yapmak Düşündüğünüzden Daha Basit!

Doğal Makyaj Yapmak Düşündüğünüzden Daha Basit!

Fazla gösterişli, dikkat çekici olmadan da bakımlı ve hoş görünebilmek mümkündür. Belli belirsiz, doğal makyaj yapmak birçok ünlünün de çok sık uyguladığı bir tekniktir. Doğru ürünleri kullanıp, uygun teknikleri uygulayarak siz de doğal makyaj yapabilirsiniz.

Cilt Tonuna Göre Doğal Makyaj Yapmak

Doğal bir görünüm elde etmek için öncelikle cilt tonunuza göre uygun olan renkleri bulmalısınız. Solgun bir cilt renginiz varsa şeftali tonlarını ya da açık pembe tonlarını tercih etmelisiniz. Böylece cildinizin daha taze ve genç görünmesini sağlayabilirsiniz. Buğday tenliyseniz krem ya da bej tonlarını kullanarak kusursuz bir doğal makyaj yapabilirsiniz.

Makyaj Bazının Önemi

Makyaj yapmadan önce cildinizi temizlemeniz, makyajın daha uzun ömürlü olması için çok önemlidir. İlk olarak cildinizi iyice temizlemeli, daha sonra da makyaj bazınızı burnunuza, alnınıza, çenenize ve yanaklarınıza uygulamalısınız. Gözeneklerin ve çizgilerin kapanması, cildinizi daha taze gösterecektir.

Doğru Ürünleri Seçtiğinizden Emin Olun

  • Doğal bir makyaj yapmak için atlamamanız gereken ilk adım renkli bir nemlendiricidir. Daha canlı, doğal, sağlıklı, pürüzsüz ve aydınlık bir cilt görünümü elde etmek için renkli bir nemlendirici kullanmalısınız.
  • Kullandığınız kapatıcının ince yapısı olmasına özen göstermelisiniz. Göz çevrenizi doğal bir şekilde aydınlatacak, göz etrafında bulunan koyu halkaları ortadan kaldıracak bir kapatıcı seçmelisiniz.
  • Doğal makyaj yapmak istediğiniz için fazla abartmadan kullanmanızı tavsiye ettiğimiz aydınlatıcıyı, aydınlatmak istediğiniz her noktaya uygulayabilirsiniz.
  • Makyajınızda kontür uygulamayı unutmamalısınız. Yüzünüzün hatlı ve kemikli görünmesi, heykelsi bir görünüme sahip olmanız çok önemlidir. Krem yapılı bir kontür paleti tercih ederek yüzünüze boyut katabilir ve doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Allık kullanırken daha doğal ve daha uzun süre yüzünüzde durması için krem allık tercih etmelisiniz.
  • Makyajın en önemli noktalarından biri kaşlardır. Doğal makyaj yapmak isteyen her kadın bilmelidir ki; şekillenmiş kaşlardan vazgeçmemelisiniz. Kaş şekillendirici kalem ile kaşlarınızı doldurup, biçimlendirip ve kaş kemiğinizi aydınlatıp kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Ruj seçiminde doğal renklerden yana olmalısınız. Nude pembe rengi, açık şeftali pembe rengi doğal makyaj için fazlasıyla uygundur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ