Boyalı Saçlar İçin Saç Bakımı Önerileri

Boyalı Saçlar İçin Saç Bakımı Önerileri

Renk değişimine uğrayan saçlar, diğer saçlara kıyasla daha hassas ve kırılgan oldukları için daha özenli bir bakım istiyor. Saçın rengini korumak, solmasını önlemek ve canlılığını sürdürmek için kolayca yapılabilecek Saç bakımı önerileri bulunuyor.

Kuru Şampuan

Saçları sürekli olarak yıkamak, rengi korumayı engeller. Saç renginin kolayca solmaması için haftada iki ya da üç kez yıkamak gerekiyor. Bu sayının az gelmesi ve saçların daha sık yağlanması durumunda yardımımıza kuru şampuan koşuyor. Saçtaki yağı emen ve temiz gösteren kuru şampuan, saç köklerine uygulanıyor.

Şampuan ve Saç Kremi Uygulamak

Saçı yıkarken her zaman şampuan kullanmak pek de doğru bir davranış değildir. Bazı durumlarda şampuanı kullanmayarak, direkt olarak saç kremi uygulanabilir. Böylece saçın yumuşaklığı ve nemi korunur. Saçın rengini alan, solduran şampuandan bazen vazgeçmemiz gerekiyor.

Saç kremi kullanırken, şampuan ile eş özellikli olmasına dikkat etmek gerekiyor. Böylece kremin etkisi arttırılır ve daha iyi sonuç alınır. Ayrıca belirtmek gerekir ki Argan yağı ve kenevir içeren şampuanlar ve saç kremleri, saçın rengini korur.

Renk Koruyucu Krem

Saçın rengini daha uzun bir süre korumak için özel bakım kremleri kullanmak gerekiyor. Bu kremler, saç bakımı yaparak sağlık kazandırıyor olup; saçtan durulanmıyor.

Yüksek Isının Etkisini Azaltmak

Fön makinesi, düzleştirici ve maşanın saça verdiği zararları hepimiz biliyoruz. Bu işlemleri uygulamadan önce saça uygulanan ısı koruyucu bakım kremlerini kullanmak gerekiyor. Bu kremler; saça hacim, canlılık ve direnç kazandırırken aynı zamanda saçları besliyor ve kırık uçları onarıyor.

Ayrıca belirtmek gerekir ki saçlarınız ıslakken uyguladığınız fön, düzleştirme ve maşa işlemleri saça çok daha fazla zarar verir. Saçın kırılmasını ve yıpranmasını önlemek için havlu ile nemi alınan saçın kurumaya başladığı zaman bu işlemler uygulanabilir.

Vitamin Takviyesi

Boyalı saçları parlak tutmak ve canlılığını sürdürmek için vitamin takviyesi önemlidir. C vitamini, saç köklerini besliyor olup; sağlıklı bir saç derisi için gereken kan dolaşımını destekliyor. Havuç, yumurta sarısı ve sardalyada bulunan Biotin, zayıf saçları güçlendirerek dokusunu geliştirir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ